Elektronik Sektöründe Entegre Lojistik Hizmetler

Teknoloji ve elektronik endüstrisinin taleplerine göre tasarlanmış birinci sınıf lojistik çözümleri tasarlamak için teknoloji, mühendislik ve üretim uzmanlığını birleştiriyoruz. Geniş ağımız şunları içerir:

Cakir Lojistik, tüketiciye yönelik elektronik ürünler, destek aksesuarlar, telekomünikasyon, ofis makineleri ve sarf malzemeleri gibi ürünler bazında sektöre özel entegre lojistik hizmetler geliştirmektedir. Cakir Lojistik bu doğrultuda antrepo, gümrükleme, yedek parça depolama, bitmiş ürün depolama, dağıtım, iade lojistiği, promosyon kit hazırlama, paketleme, stok yönetimi çözümleri sunmaktadır.

Elektronik sektöründe hizmet veren lider firmalarla çalışan Cakir Lojistik, hizmet kalitesini mevcut ve potansiyel müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda, gelişen teknolojiyle paralel olarak sürekli geliştirmekte ve yenilemektedir.

Elektronik Ev Eşyası ve Makine Taşımacılığı

Elektronik ev eşyası ve makine taşımacılığı, ürünlerin üretim bantlarından satış bölgelerine iletilmesi için tercih edilen bir lojistik hizmet olarak sınıflandırılır. Bunun yanı sıra elektronik aletlerin mağazalardan ya da toptancılardan, son kullanıcıya ulaştırılması için de tercih edilebilir. Özellikle beyaz eşya statüsündeki elektrikli aletlerin ağır olduğu gerçeği de göz önünde bulundurulunca, taşımacılık süreçlerinde profesyonel ekip kullanımı oldukça önemli bir hal alır. Aynı şekilde hedef konumlarda yükleme ya da indirme yaparken lift kaldırma indirme ekipmanları ve benzeri donanımlardan da yararlanıl

Elektronik Çip ve Bilgisayar Malzemeleri Lojistiği

Elektronik çip ve bilgisayar malzemeleri taşımacılığı özellikle bilişim sektöründe kullanılan donanımların taşınması için tercih edilen bir hizmet olarak öne çıkar. Bilgisayar parçaları taşımacılığı dahilinde mikro çipler, ana kartlar, ekran ve kasa bileşenleri gibi hassas donanımlar taşınacağından özel ekipmanların kullanılması gerekir. Bunun yanı sıra elektronik çip veya bilgisayar parçaların çoğu yurtdışı ülkelerinden geldiğinden denizyolu taşımacılığı gibi lojistik yöntemlerin de sık sık kullanıldığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Elektronik Eşya Taşımacılığı Kapsamında Hangi Lojistik Yöntemler Kullanılıyor?

Elektronik eşya taşımacılığı kapsamında taşınacak ürünlerin miktarı ya da mesafenin uzunluğu ile paralel olarak farklı lojistik yöntemler kullanılmaktadır. Yapılacak olan taşıma kapsamında hedef lokasyon yurtiçi ise genel genel olarak karayolu taşımacılığı tercih edilir. Fakat ihracat ya da ithalat gibi süreçlerde uluslararası boyutta taşımacılık gerektiğinde ise denizyolu lojistiği gibi yöntemlerden yararlanılabilir. Tüm bunların yanı sıra daha hesaplı ya da hızlı lojistik yöntemlerinin kullanılması gerektiği durumlarda entegre taşımacılık yöntemlerini tercih etmek yanlış olmayacaktır.

Cakir Lojistik etkin kalite yönetim sistemleri uygulamalarıyla her zaman yanınızda.